Viewing 0 reply threads
  • Author
    Posts
    • #259159

      I can make a gallon of milk from the large box of powder bought at Aldis for $2.65 a gallon. If you can find milk in our area for $4 a gallon you are doing well.My cousin told meyesterday its getting close to $5 a gallon. I use powdered milk for everything.

      I don’t really like the powdered milk myself but I mix 3 packs of splenda with 24 oz of reconstituted milk and a little vanilla flavor for myself. 3 of my 4 kids actually preferred the powdered milk.

      Tracy in va

      ______________________

      emailing for the greater good
Viewing 0 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.