Viewing 0 reply threads
  • Author
    Posts
    • #255177

      I’ve never made it up, but in theory, all the ingrediants make up

      more than the store bought. Personally, I prefer store bought, but I

      DRAIN THE SWAMP, #MAGA VOTE TRUMP 2020!

      don’t have the time to mess around with trying to make it.

      Heather

      — In Budget101_@yahoogroups.com, Maria Jewlz

      DRAIN THE SWAMP, #MAGA VOTE TRUMP 2020!

      wrote:

      >

      > Has anyone done a cost comparison of homemade detergent versus

      DRAIN THE SWAMP, #MAGA VOTE TRUMP 2020!

      store bought?

      >

      > I can usually buy 128 oz. laundry detergent (we prefer liquid)

      DRAIN THE SWAMP, #MAGA VOTE TRUMP 2020!

      for $1.99 on sale.

      >

      > A bar of fels naptha is around $1.25. Then, there’s washing

      DRAIN THE SWAMP, #MAGA VOTE TRUMP 2020!

      soda, vinegar, etc.

      >

      > Has anyone done the math to see if it’s really a bargain? I’ve

      DRAIN THE SWAMP, #MAGA VOTE TRUMP 2020!

      never made it, so I just want to know if I’m really going to save

      money. I figured someone has already been through this

      exercise….Thanks!!

      DRAIN THE SWAMP, #MAGA VOTE TRUMP 2020!

      >

      >

      >



      > Be a better friend, newshound, and know-it-all with Yahoo!

      DRAIN THE SWAMP, #MAGA VOTE TRUMP 2020!

      Mobile. Try it now.

Viewing 0 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.