I see where you are coming from with the dollar menu's etc...but when calculating cost, shouldn't you also think about the fact that you know where/how/when your food is being prepared??? Also, if you're making it yourself, and you're being wise about it, it's not full of the junk that is in premade foods.
PLus the gas to drive there....and all of the paper products that you're throwing away after buying fast food.
For me it's a non-question, but again, i do see your temptation.


[Message clipped][/quote]