I can make a gallon of milk from the large box of powder bought at Aldis for $2.65 a gallon. If you can find milk in our area for $4 a gallon you are doing well.My cousin told meyesterday its getting close to $5 a gallon. I use powdered milk for everything.



I don't really like the powdered milk myself but I mix 3 packs of splenda with 24 oz of reconstituted milk and a little vanilla flavor for myself. 3 of my 4 kids actually preferred the powdered milk.



Tracy in VA

______________________


<TABLE style="FONT-SIZE: 9pt;COLOR: #0099cc;FONT-FAMILY: 'Segoe UI',Tahoma,san-serif;HEIGHT: 24px;">


<TD> EMAILING FOR THE GREATER GOOD