Is it really cheaper to make them yourself. I am looking at this site
that has recipes for some of them and with all the ingredients it
takes to make some of them, I don't see HOW it could be cheaper, esp
if the recipe requires things you don't normally keep on hand.

Can we discuss convenience foods some?